בריקים זה עניין של אופנה

בריקים הם אבני חרס שנאפו בטמפרטורה גבוהה, מדהים לראות את השינויים ההתפתחות והחידושים בעיצוב בריקים.

מפעלי הבריקים ברחבי אירופה שיכללו את שיטות הייצור שלהם במכונות מתקדמות המאפשרות להם מגוון רחב של מידות לבריקים טקסטורות שונות וגוונים רבים ומיוחדים. מעצבי הפנים משתמשים בבריקים ליצור אווירה ייחודית לכל בית או קיר שיבחרו לחפות ובאמצעות אלמנט הבריקים יוצרים סגנון כפרי או מודרני וכך מקבלים  את האווירה שאותה רציתם. עיצוב קיר בודד בחיפוי בריקים בחדר שינה או קיר סלון או קיר מרכזי כלשהו בחלל הבית מתמזג ביתר הגוונים והחומרים שנמצאים באותו חלל ותורמים לאווירה וליצירת אלמנט עיצובי בחלל הבית.

מבחר בריקים החל מ- 100 ₪

השאירו פרטים ונחזור אליכם תוך זמן קצר
  אבן אל-בר

  ההבדל בין בריקים מחימר לבריקים מבטון

  בשנים האחרונות אנו רואים מגמה וניסיון לחקות את בריק החימר בחומרים זולים כמו בטון וצביעת הבריק אולם התוצאה הסופית מאכזבת והבריק נראה זול ולא מרשים כמו הבריק מחימר וכמובן שאיכותו של הבריק מחימר עולה בכמה מעלות מהבריק מבטון . ובמבחן הזמן הבריק מחימר משתבח עם השנים לעומת הבריק מבטון שיכולים להיגרם לו שינויים עקב כך שהביטון " עובד" ויכולה להיגרם לו הצפה של סיד על גבי הבריק . תהליך הייצור שונה בין בריק מחימר לבריק מבטון.

  בריק מחימר כורים אותו מהאדמה כחומר גלם טבעי ואותו יוצקים לתוך תבניות שנאפים בטמפרטורות מאוד גבוהות וכך מקנות לו את חוסנו הרב , לעומת הבריק מביטון שיוצרים אותו מתערובת של מלט וטיט שמתייבשת בחלל הפתוח. מבחינת עלויות הבריק מביטון מחירו זול יותר עקב עלות החומרים ליצירתו פשוטים מאוד שאותם יוצקים לתבניות דקות בעובי של 1 ס"מ.

  לעומת הבריק מחימר שאותו מעבדים בתהליך ארוך יותר חרס שנאפה בתנורים מיוחדים החרס מתקשה והופך לחומר  יותר חזק ועמיד בעל תכונות של בידוד . חומר הגלם יקר יותר וכן תהליך ייצורו עובי הלבנה כ – 10 ס"מ מתאימה לבניית קיר חיצוני לבית. בחו"ל רוב הבתים משתמשים בבריק ( לבנה ) לבנייה, אצלנו בארץ השימוש העיקרי הוא לדקורציה או חיפוי , לכן העובי לא תמיד רלוונטי. את הלבנה פורסים לחצי כמובן שאפשר לדקק לפי צורך והתאמה . כך שלמראה יוקרתי ואסטטי אנו ממליצים לכם לבחור את הבריקים האיכותיים ביותר במראה עוצר נשימה שהם מעניקים ומוסיפים הרבה חן ועוצמה בחלל בו החלטתם לחפות בבריק .

  בריקים עתיקים – האם למראה עתיק ואותנטי כדאי לבחור בבריקים מפירוק או בבריקים רטרו?

  בריקים מפירוק שיוצרו לפני הרבה מאוד שנים בעבודת יד מחימר מקומי שהיה באותו אזור בו הוא נכרה. בבריקים השתמשו בבתים, אחוזות, טירות ישנות שפורקו ברחבי אירופה גילם מוערך במספר שנים. לאחר הפירוק מנקים אותם ומכינים אותם לשימוש חוזר.  המראה שובה לב, מקסים משדר יוקרה ואותנטיות . הגוונים מקוריים ויתכנו גם כתמי צבע שאריות טיט, שולי הלבנה לא ישרים ושבורים.  גווני הבריקים יכולים להשתנות במעט בין משלוח למשלוח בהתאם למקום בו הם פורקו , הלבנים לא אחידים וכל בריק יש לו ייחודיות משלו משאר הלבנים.

  בריקים רטרו

  בבריקים רטרו במראה של בריקים מפירוק מתאימים מאוד למי שלא רוצה הפתעות ורוצה יותר רוגע ואחידות במראה הכללי . כיוון שהחומר מיוצר ביצור חדש ולא פורקו מבית ישן מקנים לו את ההתיישנות על ידי הוספת גוונים ועיבוד שהוא נעשה בצורה טכנית כדי לקבל את אפקט הישן והעתיק. שבירת הפינות נעשת על ידי שיטת כיבוס שהיא הכנסת הלבנים למכונה שנקראת טרומל שמערבלת את הלבנים עם אבנים קטנות שמעגלת  ושוברת את הפינות שיתנו מראה ישן ונוסטלגי כמו שיש לבריקים מפירוק.

  כך שהבחירה היא אישית ולפי אופיו של הלקוח שיכול לבחור איזה מראה יקבל כדי להגשים את חזונו בעיצוב ביתו ולקבל בדיוק את שאהבה נפשו. באבן אל בר זו המומחיות שלנו לעזור לכם לבחור בדיוק את הבריק המתאים משפע הדוגמאות והדגמים שנמצאים ברשותנו . המבחר עצום הן מבחינת הסוגים בריק מפירוק , בריק רטרו מידות שונות גוונים וצבעים עשירים ורבים וכמובן שאנו גם מפעל שיכול לעבד בעזרת ציוד מתאים וצוות מקצועי בעל ניסיון עשיר ושרותי מאוד . אצלנו גם ניתן למצוא אבן טבעית על כל גווניה מכל מיני מקומות בעולם שגם בה אנו מתמחים ומעצבים אותה לבריקים מאבן טבעית.  במפעלינו תצוגה של כל מכלול אבנים והכל במלאי זמין. נשמח לראותכם, צוות אל בר.   

  בריקים אבני חיפוי לגינה
  בריקים אבני חיפוי לגינה
  בריקים אבני חיפוי לגינה

  סוגי בריקים

  צור קשר

  הזמינו ביקור במפעל התצוגה של  'אבן אל-בר'