אבני חיפוי ובריקים

אבן הכורכר היא בין אבני הבנייה החיצוניות והפנימיות הוותיקות ביותר בעולם אדריכלות המבנים ונפוצה במיוחד באזור הים התיכון ומדינות השוכנות על גדות הים מאחר ואבן זו נפוצה בעיקר באזור חוף הים.

אחד המאפיינים המשמעותיים והמרכזיים של אבן הכורכר. היא אמידה בפני אקלים משתנה, מלח, אוויר מלוח ולח המגיע מן הים. האבן אינה משתנה ונשמרת לאורך שנים רבות, הן בזכות אמידותה בפני תנאי אקלים קיצוניים והן כתוצאה משילוב חומרי בנייה איכותיים בזמן הבנייה. ברוב הבתים הפרטיים שניתן לראות בסמוך לשפת הים, ערי נמל, כמו: תל אביב, יפו, עכו, חיפה הבנייה הנפוצה היא בנייה היא בנייה מאבן כורכר בדיוק מפאת המאפיינים המצויינים מעלה, האמידות והחוזק אל מול מלח הים הנישא באוויר והלחות המגיעה ממנו.

מבחר בריקים החל מ- 100 ₪

השאירו פרטים ונחזור אליכם תוך זמן קצר
  אבן אל-בר

  אבן כורכר משתנה

  בנייה באמצעות אבן כורכר משתנה מתאימה לבעלי סגנון רב גוני המעוניינים לבנות בסמוך לים אך עדיין רוצים ליצור אמירה אישית בסגנון המבנה או לאלה מכם אשר אוהבים את סגנון הכורכר ומעוניינים להוסיף לו גוון אחר. עיצוב באמצעות אבן כורכר המשתנה כוללת גוונים שונים בעלי צבע בהיר עד כהה מאוד ונתון לבחירת הלקוח, בנייה באמצעות כורכר משתנה יכול להיות באמצעות צבע אחד בעל גוון משתנה או כמה צבעים לבחירת הלקוח. אין ספק שהשכנות והסמיכות שלנו לחוף הים, הופכת אותנו למעצמת כורכר לא קטנה…

  אבן כורכר טובזה

  אבן הטומנת בחובה בקסם, צופנת סוד, המספרת סיפורים ואגדות, הנלחשות במשך דורות רבים מאב לבן. אבן ה"טובזה", היא אבן היסטורית המקנה עיצוב ומראה "מערתי" למבנה. מתאימה במיוחד למלונות בוטיק, צימרים המעוניינים למתג את עצמם כ"צימר מערה", אולמות אירועי בוטיק וכיוצא באלה. זוהי אבן בעלת עומק ונפח מרשימים ודורשת יחס וטיפול זהיר ואדריכל מיומן המכיר את שיטת העבודה הנהוגה בעת השימוש והבנייה עם אבן קסומה זו.

  אבן כורכר חיפוי פנים

  אבני כורכר לחיפוי פנים, הם מחזה נדיר בבתים פרטיים, אך אין ספק שמהווים עיצוב ורעיון אדריכלות פנים ייחודי מאין כמוהו. אבן הכורכר מאפיינת עיצוב פנים במוסדות, מרכזים ועסקים וזאת מאחר שהעיצוב היוקרתי שלה היוצר מראה מרשים בעסק יגרום לבית הפרטי מראה קר, בשונה מהמראה החם והמשפחתי הדרוש לבית מגורים פרטי.

  אבן צפחה

  משמשת כחיפוי חיצוני או פנימי, לסגנונות שונים של מבנים. זוהי אבן המאופיינת בגוונים כהים בגוונים משתנים, בעלי היקף קטן ומרקם ייחודי לה, המשווה למבנה מראה מיושן ומודרני גם יחד. אחד המאפיינים הייחודיים באבן זו הוא התנהגותה בטבע. אבן הצפחה מקורה באבנים וסלעים מסוגים שונים ויכולה לה,מצא באבן הבזלת, גרניט, אבן חול, גיר ועוד ועוד. אבן הצפחה מתאימה לאנשים המחפשים את אותו עיצוב ייחודי אשר יקנה לביתם או לכל חלל/מבנה מתוחכם ומסוגנן עם נגיעה בתקופת הברזל והבהלה לזהב. לא כל הנוצץ הוא זהב אבל אבן הצפחה היא בהחלט זהב שחור שיש להתפאר בו.

  חיפוי מאבן טבעית

  חיפויים מאבן טבעית, הם חיפויים מהם אדריכלים וקבלנים מתלהבים במיוחד בזכות המראה החשוף ויחד עם זאת , הגימור החלק. האבן הטבעית מאופיינת בבלוקים מאבנים שלמות במראה בלתי מעובד אך עשוי בגימור חלק ואחיד במיוחד, בשונה מחיפויים כמו חיפויי בריקים וחיפוי כורכר. האבנים הטבעיות בבתים פרטיים או מבנים ציבוריים או מוסדיים משולבים במקרים רבים בצבע "נצנצים" ליצירת מראה מזמין ונעים יותר. חיפויי אבן טבעית יהיו בדרך כלל בגוונים בהירים, אפרפרים, שמנתיים, כתמתמים וכיוצא באלה, בכדי לשוות למבנה את המראה הטבעי, צורך, עליו נועד חיפוי זה לענות. אבן עמידה במיוחד ובעל תכונות בידוד ברמה גבוהה במיוחד, מרקם חלק ואפשרויות נוחות יותר לקבלת גימור חלק, לחובבי סגנון זה.

  ריצופים מאבן טבעית

  ריצופים מאבן טבעית, ממש כמו החיפויים מאופיינים בלוחות אבן גדולות בעלות מראה חשוף, את רצפות האבן הללו ניתן למצוא במקומות עסקיים, ציבוריים ומוסדיים רבים עקב המראה המרשים שלהם והיכולת שלהם ליצור קונטרה ביניהם לבין חיפויי הקירות והאלמנטים העיצוביים השונים בחלל. ריצופים מאבן טבעית שכיחים פחות בבתים. באם אתם בוחרים ריצוף אבן טבעית, עדיף לשלב גם שטיחים ליצירת מראה ביתי ולהשאיר רצפה חשופה רק בחלקים ומעברים שונים בבית, כמו פרוזדורים וחדרי שירות.

  אבן ירושלמית

  אבן ירושלמית, או בשמה המקורי, אבן "מיזית" יהודית, הינה אבן מסוג אבן גיר המצויה בעיר ירושלים ומקורה מההרים המקיפים את העיר, ולכן קיבלה את שמה, עיצוב באמצעות אבן ירושלמית מאפיין את רוב המבנים בירושלים בעיצוב לבנים חשופות. הבנייה ועיצוב הפנים באמצעות האבן הירושלמים קיים מזה מאות רבות של שנים ואף יותר מכף. ניתן להתרשם מהמבנים העתיקים בירושלים, אשר עשויים כמה לא מפתיע, מאבן ירושלמית גם הם. רבים "העתיקו" את העיצוב הירושלמי הקלאסי גם אל המבנים והבתים הפרטיים, עיצוב רומנטי במיוחד, בעל מראה דרמטי וחם. העיצוב באמצעות האבן הירושלמית, נפוץ במיוחד גם במבנים באזורים אורבניים קלאסיים, מבנים עתיקים וחדשים כאחד, אזורים כמו תל אביב, יפו ועוד. ניתן למצוא מנזרים רבים ובתי כנסת ברחבי הארץ, אשר נבנו והוצבו גם הם בהשראת הרוח הירושלמית ובנויים מהאבן המקראית משהו, בשלמותם.

  בריקים

  הבריקים הם לבני חמר חשופות, המשמשות לבנייה ועיצוב חוץ ופנים הבית. יתרונות הבריק בא לידי ביטוי על ידי חוזקו, עמידתו והבידוד אותו הוא מעניק תוך שילוב עם חומרי בנייה נלווים ואיכותיים בפני מזג אוויר קר ו/או חם.

  על אף עמידותו, בנייה ועיצוב באמצעות בריקים מומלצים פחות באזורי לחות הנמצאים בשכנות לחוף הים, וזאת מאחר שמלח הים הנישא עם הרוח מעקל ונוגס בלבנים ועשוי לפגום בהם תוך זמן קצר. מאפיין הבריק מבחינה עיצובית הוא החום, המשפחתיות והאווירה האינטימית שהוא מעניק הן בעת בחירתו לצורך עיצוב הפנים והן מבחינת העיצוב החיצוני. עיצוב באמצעות בריקים, נלקח כהשראה מהעיצובים האדריכליים של ימי הביניים שנפוצו בעיקר באנגליה ובארצות אירופה ורווחים במיוחד בבתים פרטיים וצימרים.

  בריקים מפירוק

  עיצוב באמצעות בריקים מפירוק הוא טרנד חדש הנפוץ בעיקר בבתים פרטיים ויוקרתיים. בריקים אלה נלקחים ומפורקים בדרך כלל מטירות, ארמונות ומבנים עתיקים, בעיקר מארצות אירופה ומיובאים ארצה לעיטור מבנים חדשים או שיפוץ מבנים קיימים. הבריקים הללו, עקב גילם, מטופלים ומשובצים במבנים באמצעות חומרים נוספים בכדי להבטיח את עמידותן ויציבותן במבנה. הבריקים הללו מאופיינים גם בעלויות שונות עקב צורכי היבוא, הייחוד וצורכי הטיפול והשימור שלהם בעת היבוא ובעת עבודות השיבוץ ו/או הבנייה באמצעותן. לאלה מכם המבקשים לחסוך בעלויות אך ליהנות מהעיצוב העתיק מומלץ להעדיף את לבני הבריקים החדשים המסוגלים לחקות באופן מדויק במיוחד בריקים מפירוק.

  בריקים רטרו – בקצב הבריק

  בריקים בעיצוב רטרו, יהיו בדרך כלל בגוונים בהירים ואפילו לבנים. המראה הרטרו האנגלי משווה לבתים המעוצבים באמצעות בריקים אלה, מעניקים למבנה מראה כפרי של שנות העשרים והשלושים בו רווחה האופנה הכפרית המעודנת המאופיינת בבנייה מעץ ולבנים בגוון בהיר.

  בריקים מאבן טבעית

  בשונה מבריקים אחרים, חיפוי מאבן בריקים טבעית מאופיינים בגוונים טבעיים, ממש כשמם. הבדל נוסף הוא החיתוך המיוחד של הבריק הטבעי, המצדיק את שמו. בעיצוב המקורי באמצעות בריקים מאבן טבעית, כל לבנה וכל אבן תהיה שונה מרעותה. העיצוב הזה מתאים לכל מי שאוהב את העיצוב הכפרי האוטנטי של שנות השלושים בפרברים שבחבלי אירופה השונים משנות המאה העשרים המוקדמות. בריקים מאבן טבעית, מתאימים  במיוחד לחובבי הסגנון המינמליסטי והנייטרלי.

  מבולבלים? זקוקים למעט סדר בבלאגן? מרוב אבנים כבר לא רואים את הבית? צרו איתנו קשר ותקבלו ייעוץ ראשוני ואישי המותאם על פי צורך, תקציב וחלום.

  מדריך לאבני חיפוי ובריקים
  בריקים לחיפוי קירות חוץ
  בריקים מפירוק אפור שחור חדר אוכל
  בריקים ענתיק במבצע
  בריקים מפירוק צהוב אדום חיפוי עמוד
  בריקים ללא פוגה בסלון

  סוגי בריקים

  צור קשר

  הזמינו ביקור במפעל התצוגה של  'אבן אל-בר'