סוגי הפרקטים הקיימים בשוק

מה הם סוגי הפרקטים הקיימים בשוק ומה ההבדלים בניהם?

בכדי לבחור נכונה את הפרקט שלכם ולהגיע אל החנות עם ידע מקצועי בסיסי המאפשר לכם לזהות את המוצרים האיכותיים ולשאול את השאלות הנכונות, אספנו בעבורכם פרטים אודות סוגי הפרקטים וההבדלים העיקריים ביניהם.

מבחר בריקים החל מ- 100 ₪

השאירו פרטים ונחזור אליכם תוך זמן קצר
  אבן אל-בר

  ריצוף פרקט בסגון למינציה

  אלו הם פרקטים חזקים מאוד עם עמידות גבוהה בפני תנאי מזג אוויר ושחיקה, השימוש בהם יהיה ארוך טווח. סוג זה של פרקטים מותקן לרוב במוסדות ציבוריים או עסקים בהם ישנה תנועה מאוד ערה. הפרקטים הללו פחות נפוצים לשימוש ביתי שגרתי.

  זהו הפתרון הזול, העמיד והקל לניקוי בעבור אלו המחפשים ריצוף מתאים למטבח או לחדר הילדים. קל מאוד לנקות פרקטים מסוג זה, הם עמידים בפני חומרי הניקוי הרגילים ומכילים שכבה עליונה אשר אינה מאפשרת חדירה של נוזלים. את הפרקט הזה אפשר לבחור גם בעבור מתחמים בהם ישנה תנועה רבה של אנשים, אפשר למצוא דגמים בעלי מקדם שחיקה גבוה יותר או נמוך.

  פרקטים שכבתיים

  לוחות העץ עשויים 2-3 שכבות של עץ מלא, הפרקטים הללו יפים מאוד וגם זולים בהשוואה לפרקטים גושניים. ניתן למצוא פרקט שכבתי בכמה גוונים: בוק, דובדבן, אלון, ונגה. את הפרקט השכבתי ניתן להתאים בצורה מקסימלית לסגנון העיצוב בחדר מבחינת גוון והעדפות אישיות.

  פרקטים גושניים בעיצוב יוקרתי

  זוהי הבחירה של אלו המחפשים את הפרקטים היוקרתיים ביותר, הם יוצרים מראה אלגנטי ומרשים. הלוחות עשויים שכבה אחת של עץ טבעי, אצילי ועבה בעל מראה טבעי. התוצאה הסופית יפה להפליא. החיסרון של הפרקט הזה הוא כמובן המחיר הגבוה.

  הפרקט הסינתטי

  הריצוף מדמה מראה של עץ טבעי על אף היותו עשוי תערובות של עץ וחומרים סינתטיים. התוצאה הסופית תהיה יפה ועמידה, הפרקט הזה קל מאוד לניקוי ואינו נשרט בקלות, מומלץ בעבור בתים ומשרדים.

  בריקים אבני חיפוי לגינה
  בריקים אבני חיפוי לגינה
  בריקים אבני חיפוי לגינה

  איזה פרקט כדאי לבחור לריצוף הבית?

  את הבחירה נבסס על שיקולים של עמידות מול שיקולים של תקציב ואופי השימוש בחדר. אם תרצו את הפרקט היקר והיפה ביותר נמליץ בחום על פרקטים גושניים בעלי מראה יוקרתי וטבעי, במראה של לוחות העץ הטבעיים המרצפים את הבית קשה להתחרות (דוגמאות אפשר למצוא באתר פרקט בשרון). הפרקט הגושני גם מאוד חזק ועמיד, אם יש באפשרותכם להשקיע סכום כסף משמעותי בריצוף הבית, ריצוף אשר ישמש אתכם בטווח הארוך, הבחירה בפרקט הגושני מומלצת לחדר השינה של ההורים ובעבור הסלון.

  כאשר מרצפים את המטבח בפרקט כדאי להתייחס לשיקולים כמו ניקיון קל ועמידות בפני לחות וספיגת ריחות. בעבור המטבח נמליץ על הפרקט למינציה או הפרקט השכבתי. בעבור חדרי ילדים נבחר פרקטים עם שכבה עליונה המורכבת מעץ איכותי ושכבה תחתונה המורכבת מעץ פחות איכותי. מקדם השחיקה של העץ חשוב מאוד כאשר בוחרים פרקטים לחדר ילדים בהם צפוי כי הילדים ישחקו במכוניות על הריצוף, ישחקו וישתוללו מעט.

  אודותינו

  סוגי בריקים

  צור קשר

  הזמינו ביקור במפעל התצוגה של  'אבן אל-בר'