טיפים והמלצות לחיפוי אבן בבית

כוחלה או רובה מה מומלץ? כוחלה או רובה הם שני חומרים שממלאים את המישקים בקיר מעוצב באבן טבעית או בבריקים למראה עתיק או כפרי מומלץ להשתמש בכוחלה כיוון שבבנייה עתיקה השתמשו בחומר זה שהוא אותנטי ומתאים לבריקים מעוצבים במראה כפרי כמו בריקים מפירוק.

'אבן אל בר' מובילים בחיפוי אבן ובבריקים, מקצועיים וותיקים בעלי ניסיון רב שנים בתחום ולנו הפתרונות. חשוב מאוד שבעל המקצוע בנאי האבן או הבריקים יהיה מנוסה ומיומן בתחומו מומלץ לראות עבודות קיימות שהוא ביצע. אבן אל בר אפשר לקבל המלצות על בעלי מקצוע מיומנים בתחום האבן והבריקים.

מבחר בריקים החל מ- 100 ₪

השאירו פרטים ונחזור אליכם תוך זמן קצר
  אבן אל-בר

  טיפים והמלצות לחיפוי בריקים וחיפוי אבן

  כדי ליצור קירות מעוצבים שיחוללו פלאים ויגרמו להנאה מרובה במראה מושלם ליקטנו עבורכם מספר עצות שיעזרו לכם להשיג את מבוקשכם ולקבל תמורה עבור השקעתכם שלעיתים לא זולה כלל. בריקים מעוצבים במראה מושלם ומדהימים. ההמלצה החשובה ביותר היא לקבל הוראות התקנה מספק האבן או הבריקים, המלצות מצד היצרן.

  התערובת של הכוחלה

  תערובת הכוחלה היא גרגרית יותר מורכבת מטיט חול ומלט וחומר הדבקה לחיזוק כמו הביג'בונד. גוון הכוחלה נקבע לפי גוון המלט או מלט לבן או מלט שחור וצבע החול ככל שהחול צהוב כך יהיה צבע הכוחלה תהיה בהירה יותר. אין ספק שלמראה אותנטי עם ניחוח נוסטלגי כפרי הכוחלה מתאימה. החיסרון שלה שאם משנים את יחס בין החומרים יתקבלו גוונים שונים של הרובה כך שהכמויות צריכות תמיד להיות מדודות ביחס בין החול והמלט.

  הרובה שהיא תערובת מוכנה ניתן למצוא במגוון רחב של גוונים וסוגים המרקם פחות גרגירי הגוון אחיד והחיסרון היחיד שהרובה יקרה יותר מהכוחלה. שימו לב שיש רובה למישקים של 3 מ"מ ויש רובה שמיועדת למישקים של 1 ס"מ. גם ברובה וגם בכוחלה העיסה צריכה להיות לא נוזלית ולא קשה מדי.

  אבני חיפוי לבתים
  חיפוי קירות פנים

  סוגי חיפוי אבן לעיצוב הבית

  הוראות לבעל המקצוע

  חשוב להסביר לבעל המקצוע הוראות והמלצות המפעל ולתת הוראות בהתאם לבחירתכם כמו רווח המישק שאתם מעוניינים עומק הרובה והגוון הרצוי,  ולעקוב ולראות שאכן הוא פועל ליישומם. המלצות להשתמש בחומרים מומלצים ע"י המפעל דבקים מומלצים, סוג רובה וסוג סילר  מתאים. רצוי לקחת בין 10-15 אחוז פחת יותר מהכמות המדודה נטו על הקיר ובכך לחסוך ריצות מיותרות להשלמת תוספות להזמנה.

  איטום האבנים לקיר

  למריחת פריימר לאיטום, חשוב שיהיה חיבור בין הפריימר לדבק כדי למנוע הינתקות האבן מהקיר רצוי להתייעץ עם נציג החברה של הפריימר והדבק ולוודא שיש התאמה בניהם. יש להימנע מלכלוך הבריקים ברובה או בדבק אך אם מתלכלך ניתן להמתין מעט ליבוש ואז ניתן לנקות. חיפוי אבן באמצעות אבנים בעלות אופי חולי כמו הטופו או הכורכר כדאי לשטוף אותם לפני ההתקנה ולהוציא מהם את החול כך שההדבקה תהיה ישירה יותר במגע עם האבן, רצוי גם למרוח את הקיר או המשטח וגם את האריח לפני ההדבקה.

  טיפול באבנים מחוררות

  באבנים מחוררות ניתן להוסיף פיגמנט לדבק בגוון האבן. מיותר לציין שמרכיב העבודה מאוד חשוב לגימור הסופי של הקיר ולקבלת מראה הרצוי, בעל מקצוע מיומן ומוכשר יביא לתוצאות מרשימות ולקירות מעוצבים להפליא ביופיים. באבן אל בר תקבלו מעטפת של כל המכלול ליצירת קיר קסום ומרשים במיוחד. במפעלנו תצוגה מרהיבה של אבנים ובריקים באספקה מידית.

  אודותינו

  צור קשר

  הזמינו ביקור במפעל התצוגה של  'אבן אל-בר'