חיפוי אבן חוץ

כל סוגי החיפויים ב'אבן אל-בר'

חיפוי אבן חוץ מגדיר את אופיו של הבית, באמצעותה הבית מקבל אמירה ייחודית ושונה בנוף. החיפוי יכול להתבצע על כל אזור האבן החיצונית, או על אזורים מסוימים כדי להדגיש גובה, רוחב, או תנועה מעגלית.  החיפוי מתבצע על ידי הנחת בריקים בטקסטורות שונות, כך שמתאפשר לייצר מראות עתיקים, כפריים, תעשייתיים, מודרניים עמוקים ויוקרתיים.

חיפוי אבן חוץ מתאפשר על קירות הבתים, גדרות, עמודים תומכים, מדרכות, גזיבו, מרפסות מקורות, מסביב לדלתות, מסביב לחלונות, ניתן להמשיך את המראה החיצוני אל תוך הבית באמצעות חיפוי באותה אבן קירות, עמודים, מסדרונות.

חיפוי אבן חוץ החל מ- 100 ₪

השאירו פרטים ונחזור אליכם תוך זמן קצר
  "חיפוי אבן חוץ מגדיר את אופיו של הבית, באמצעותו הבית מקבל אמירה ייחודית ושונה"

  אבן אל-בר

  אבן אל-בר

  סוגי חיפוי אבן חוץ

  חיפוי אבן חוץ מורכב מבריקים ברמות גימור שונות, בעובי של כ – 4 ס"מ (ניתן אף בעובי עבה יותר באמצעות טכניקת קשירה) הבריקים מחוברים אחד לשני ויוצרים שכבה נוספת על הקיר. בשוק קיימות אבנים טבעיות, שנחצבו מסלעים ואבנים מסותתות אשר עברו תהליך תעשייתי, שמעניק להן מראה מעודן ומתורבת יותר.

  • אבן מתועשת – אשר יוצרת מראה נקי וחד.
  • אבן ירושלמית– אשר יוצרת מראה ארץ ישראלי עתיק.
  • אבני שכבות – אשר יוצרות טקסטורה תלת ממדית, המעניקות מראה, שכביכול נחצב מתוך הסלע.
  • אבני מדרך – בריקים אשר יוצרים מראה מתועש,  מתאים עד מאוד כחיפוי לקירות פנים או עמודים תומכים.
  • אבן צפחה – אבן מתורבתת היוצרת מראה עשיר ויוקרתי, מגיעה גם במרקם מבריק.
  • אבני חיפוי משתלבות – בריקים בגדלים שונים אשר מורכבים אחד ליד השני, ויוצרים מראה אותנטי.
  אבן ירושלמית חיפוי קירות חוץ

  חיפוי קירות חוץ

  חיפוי קירות ובעיקר חיפוי קירות חוץ מלווים את ישראל עוד מימי הפסיפס בקדמת מבני המגורים בשנות ה – 70 וה – 80.

  בשנות ה- 90 היו אלו אבני קרמיקה קטנות מסודרות בפסיפס, שהתרחבו על כל שטח הקיר הבניין, בשנות ה – 2000 הקירות קיבלו שכבות סיד עם טקסטורות ונצבעו בגוונים חיוורים, כמו אפור או בז' וכעת במאה ה – 21, תחום חיפוי קירות חוץ עובר תמורות, מחבר עולמות ויוצר מבנים, שהם נופת עין אדריכלית. דוגמאות לשילוב חיפוי חוץ במבנים, במאמר הבא.

  דמוי בריקים

  אחד השימושים הנפוצים הנוספים, שקיימים לחיפוי קירות חוץ, הוא ביצוע הדגשות למעברים, מרפסות וקווי המתאר של הבניין, שילוב של חיפוי קיר חוץ עם אבן דמוי בריקים ובגוונים בהירים וחמים, יוצר אווירה כפרית אך יוקרתית בלב העיר. שדרוג קטן מעין זה מעלה את ערך הבניין או בית המגורים ומבדל אותו רבות, בעולם בו האדריכלות המודרנית משכפלת את עצמה.

  יצירת אחידות, יישור קו וזהות בין מבני ציבור

  כאשר בית עסק מעוניין ליצור רן מקשר בין סניפיו, הנחת חיפוי אבן על קיר חיצוני של כל אחד מהמבנים שלו, מאפשרים להשיג את מטרה זו. לדוגמא: סניפי קופת חולים כללית, מחופים כולם בריקים מתועשים, כך שהקונוטציה הראשונה, שעולה, כאשר נראה הבניין מרחוק, היא זיהוי ראשוני.

  אחידות בעולם אדריכלות המגורים

  דוגמא נוספת, היא כאשר חברת בניה מעוניינת ליצור קו עיצובי לכל אחד ממבניה, באמצעות חיפוי קיר באבן, שמעניק מראה יוקרתי ושומר על המבנה לאורך זמן, הפרויקטים בהם הייתה מעורבת ואף יזמה, "ידברו" בשמה.

  חיפוי אבן חוץ – שמירה על מראה חדש

  ביצוע חיפוי אבן חוץ באמצעות אריחי גרניט פורצלן מאפשרת שמירה על מראה חדיש של מבנים, בין אם בנייני מגורים גבוהי קומות או מבנים פרטיים (פחות רווח, שכן נוצר הרושם, שכשאר מדובר בחיפוי קיר חוץ באמצעות גרניט פורצלן, המבנה המתקבל הוא "ציבורי" יותר)

  מדוע דווקא אריחי גרניט פורצלן כבשו את האדריכלות המודרנית למגורים?

  אריחי גרניט פורצלן, עמידים לכל פגעי מזג האוויר, מבודדים ואף מספקים שכבת בידוד נוספת מפני נזילות, שומרים על מראם הבוהק, משתקפים היטב בשמש, אבל יותר מכל, שומרים על מראה המעודכן והמרוענן של המבנה לאורך שנים רבות.

  גדרות

  חיפוי קיר חיצוני לא פוסח על הגדרות, הגדר מסמנת את קו ההפרדה בין הפנים לחוץ, מאפשרת פרטיות לשוהים בשטחה, ויוצרת מתחם לשימוש אישי. חיפוי באבני צפחה, אבנים וולקניות, בריקים, בגדלים או בצורות שונות, אבן טבעית, מעניקים טקסטורה ייחודית ושומרים על גדר אסטטית ומעניינת, היא משתלבת היטב עם צמחיה, והופכת כל כניסה ליוקרתית ונעימה.

  בריקים מפירוק בפילוח רחב לחיפוי קירות חוץ
  אבן כורכר טובזה לחיפוי קירות חוץ
  בריקים מפירוק
  בריק רטרו אפור חיפוי קירות חוץ

  סוגי אבנים לחיפוי חוץ

  דוגמאות מלקוחותינו

  יתרונות בהוספת חיפוי אבן חיצוני לבית

  מלבד המראה העיצובי היוקרתי, שרק באמצעות אבן חיצונית ניתן להשיג, קיימים יתרונות נוספים, שהופכים את האבן לאחד החיפויים המועדפים על האדריכלים והלקוחות כאחד, שכן חיפוי אבן חוץ שומר על המבנה מפני בלאי, עובש וחלודה, מוסיף שכבת בידוד מפני קור ומפני חום (ובכך תורם לחסכון בעלויות ההסקה והצינון של הבית), מגן מפני רעשים חיצוניים, ויוצר שכבת בידוד נוספת מפני נזילות, כל זה מתווסף למראה, המשדר יוקרה שקטה ומעודנת, מבדיל את הבית בנוף ומטמיע אותו כאחד.

  על אבנים ועיצוב

  אחד העקרונות בעולם העיצוב הוא מיצוי מיטבי ויעיל של השטח. כל פינה בבית או מחוצה לו, דורשת התייחסות. האבן, היא חומר אורגני, אשר נחצבת מן הטבע, ובכך היא מאפשרת חיבור של סביבת החוץ עם סביבת הפנים, מראה היוצר הרמוניה שלווה, ממצב את הבית כחלק אינטגרלי מהסביבה בה הוא מתקיים, ומגדיר מחדש את חלל הבית. התוצאה המתקבלת, בדרך כלל, היא הרמונית וחמימה.

  צור קשר

  הזמינו ביקור במפעל התצוגה של  'אבן אל-בר'