חיפוי אבן לעיצוב הבית

כדי לבצע חיפוי אבן מקצועי או בריקים על קירות הבית כדאי לדעת מספר נקודות. על מנת שהביצוע יהיה מקצועי נכון ומושלם שהתוצאה הסופית תהווה סיפוק מבחירה נכונה של החיפוי והביצוע בהתאם לבחירה המושלמת לקבלת חיפוי שעונה לרמת גימור גבוהה ומקצועית.

הדבקת אריחי חיפוי בריקים ואבן טבעית

לפני שמתחילים את עבודת החיפוי עלינו לדעת שישנם מספר שיטות להנחת חיפויי בריקים. אנו נתמקד בחיפוי אבן ובריקים לקירות הבית הן במעטפת החיצונית והן בחלל הבית , חשוב לדעת שהיישום של החומרים על הקיר חשובים לא פחות מסוג האריח שבחרנו לעיצוב קירות הבית. מבעל מקצוע מנוסה ומומלץ לחיפוי הקירות נקבל תוצאה מושלמת של קיר שעליו חלמנו במראה עוצר נשימה . העבודה והיישום מאוד חשובים לקבלת קיר מושלם שיוצר אווירה מרשימה ומוסיף עניין לחדר , לחלל הבית ואף למראה החיצוני שלו.

מבחר בריקים החל מ- 100 ₪

השאירו פרטים ונחזור אליכם תוך זמן קצר
  אבן אל-בר

  שיטות בניה וחיפוי לאבן טבעית ובריקים

  ישנם מספר שיטות להנחת האריחים על גבי הקירות בהדבקה או בבנייה. רב האבנים הטבעיות שעוביין דק מיושמות בהדבקה לקיר. לבנים בריקים בעובי 5 ס"מ ומעלה מיושמים בשיטת בנייה . בריקים בעבי 3 ס"מ ומטה אפשר להניח בהדבקה . כך שהיישום תלוי מאוד בעובי האריח ובשיטת הבנייה של בעל המקצוע לחיפוי.

  חיפוי אבן לעיצוב הבית

  סוגי חיפוי אבן לעיצוב הבית

  המלצות להרכבת אבני חיפוי ובריקים

  חיפוי אבן או בריקים ניתן ליישם ישירות על קיר בלוקים, קיר גבס, יציקת ביטון או על שכבת ההרבצה, חיפוי על טיח שחור. בבתים בשיפוץ יש צורך בניקוי הקיר ובהסרת הצבע בחספוס הקיר ע"י גרזן או פטיש כך שהבריקים או החיפוי ידבקו על הייסוד ולא על הצבע. יש לפרק את הפנלים הנמצאים בקיר. מומלץ להשתמש בדבקים בעלי חוזק הדבקה גבוהה וגמישות גבוהה. מודדים את הקיר ואת הבריקים או האבן וניתן לסמן על הקיר בתוספת מידה הפוגה המומלצת כדי לתכננן נכון את המיקום של האריחים כך שישולבו בקיר בצורה מושלמת.

  אם ישנם אבני פינה או בריקים שחתוכים לפינות כדאי להתחיל להדביק אותם לקירות בשלב הראשוני ואחר כך להצמיד את שאר החיפוי. לאחר סימון הקיר מורחים על גבי הקיר באמצעות כף בנאים משוננת (מאלג') דבק איכותי וחזק בשיטת סירוק הדבק מורחים וגם על האריח או הבריק בדבק ומצמידים לקיר עד שהחומר יוצא החוצה מסביב כל אבן , מנענעים את האבן ומבטיחים הדבקה יסודית .

  השורה הראשונה מהווה יסוד לכל הקיר הדיוק בו חשוב מאוד ועליו מתבסס כל יישום החיפוי כדי שהקיר יראה ישר, חשוב שהביצוע יהיה מושלם. בודקים באמצעות פלס שההנחה של האבנים או הבריקים ישרה . בחיפוי של הבריקים עם פוגות מניחים ספייסרים גם בין בריקים וגם בין שורה לשורה. בשורה הבאה צריך להתחיל מבריקים או אריח שחתוך לחצי. אפשר לחתוך בעזרת דיסק חיתוך ידני או באמצעות משור מים שולחני.

  לאחר ייבוש הדבק ניתן להסיר את הספיסרים ולהתחיל בהכנת הרובה או הכוחלה. מילוי המישקים באמצעות שק זילוף חזק או אקדח הזרקה שמוכנס לתוכו הרובה ובאמצעות לחיצה על ההדק מוזרם החומר דרך פייה למישקים. לאחר ייבוש מעט של הרובה או הכוחלה ניתן לדחוף את החומר בעזרת כלי מתאים בהתאם למרווח הפוגה פנימה לתוך המישקים וניקוי המישק באמצעות מברשת פלסטיק קשיחה, באמצעות ההברשה של הרובה ניתן לקבוע את עומק הרובה. 

  אודותינו

  צור קשר

  הזמינו ביקור במפעל התצוגה של  'אבן אל-בר'