רעיונות לחיפוי קיר

רעיונות לחיפוי קיר – חומרים וסוגי חיפויים

טכנולוגיית העידן החדש משתפרת כל הזמן, בכל תחום.

גם טכנולוגיית הבנייה עוברת שדרוג מיום ליום ומביאות עמה התחדשות וסגנונות חדשים. הטכנולוגיות החדשות מאפשרות ליצור בניינים יציבים יותר, עיצובים חדשים שנראים טוב יותר מאשר בעבר, מציאות חדשה שבה הבניינים לא קורסים מאסונות טבע שונים. שיטת חיפוי קירות באבן הינה שיטה חדשה שפותחה מלימוד העבר, בה האדם היה בונה את ביתו באמצעות אבנים במו ידיו. במאמר זה נציג רעיונות לחיפוי קיר, חומרים וסוגי חיפויים שונים.

רעיונות לחיפוי קיר

חיפוי אבן חיצוני

חיפוי קיר באבן בצדו החיצוני של המבנה מביא לנראות מודרנית ומעוצבת. פרט לכך, מבנה עם חיפוי מאבן הוא מבנה עמיד יותר בפני טמפרטורות קיצוניות, עמיד בפני רוחות וגשמים, ואפילו בפני השמש הקודחת. מבנים בעלי חיפוי אבנים פועלים כמו תרמוס, החום או הקור נשמרים בפנים הבית, בהתאם לסוג האבן.

חיפוי אבן פנימי

מודרניזציה חדשה בעידן עיצוב הפנים מציעה טפטים עם עיצוב של קיר מאבן. אך מדוע לעשות זאת אם אפשר לבצע חיפוי פנימי? חיפוי פנימי שומר על יציבות המבנה, שמירה על טמפרטורת הבית, קישוט נאה ויפה לבית. דמיינו את עצמכם יושבים על הספה בסלון מול האח כשלצדו קיר האבן, החום שנשמר בפנים ואינו דולף החוצה, כוס התה שמחממת אתכם בחורף, העוגייה של אימא ועוד.

חיפוי אבן בחזית הבית

חזית הבית היא הרושם הראשוני של כל אדם שעובר בסביבה. חזית מרשימה מזמינה את האורחים להישאר בבית, ואילו חזית מוזנחת מבריחה אותם בזה הרגע. חזית הבית צריכה להראות עמידה, מפוארת ובעלת נוי לעין.
בנוסף, בחזית הבית בחלקה הפנימי אפשר לבנות אח על מנת להשרות אווירה חמה ונעימה בבית.

חיפוי אבן ירושלמית

אבן ירושלמית, אבן הקודש, אבן היסוד של שלושת הדתות הנפוצות בכלל העולם, אך האם זאת אבן אחת או מקבץ אבנים שונה? במקור, האבן נחצבה בירושלים, וזוהי אבן גיר שנחצבה ממספר מקורות בקרבת ירושלים. אך ישנם כמה אבני גיר שמרכיבים את המשפחה הזאת, ולכן היא נכללת בקטגוריית אבן ירושלמית. חיפוי קירות באבן ירושלמית מאוד נפוץ בישראל, וגם בחו"ל, אך חיפוי זה הוא היקר מכולן בגלל האיכות של האבן, והנוי שהיא מביאה אתה.

ריצוף אבן

כן, גם ריצוף אבן נחשף כחיפוי באמצעות אבן. הריצוף הוא פרט חשוב מאוד בבית שלפעמים אנו נוטים לשכוח את חשיבותו. ריצוף מאבן מביא X יתרונות עיקריים:

·  שמירת טמפרטורה – כלל אמצעי השינוי טמפרטורה כגון מזגן, קמין ועוד, הם מפזרים את החום בחלל החדר. הגוף העיקרי שסופג את החום הוא הריצוף, מכיוון שהוא מתפרס על כלל החדר, ועם החום מועבר אליו בקלות יותר משאר הגופים, אז אמצעי השינוי בטמפרטורה לא ממש את מטרתו כראוי.

· נוי – ריצוף מאבן נמצא בדרך כלל מחוץ למבנה, אך העיצוב הפנימי שלו מהדר בצורה שונה ולא רגילה, צורה שהמון אנשים לא ניסו בעבר.

 המאמר באדיבות אתר תצבע לי: https://www.home-painting.co.il