חיפוי קיר מטבח בבריקים

חיפוי קיר מטבח 

חיפוי קיר מטבח באמצעות בריקים הוא פתרון עיצובי שהפך בשנים האחרונות לפופולארי מאד ואפשר למצוא אותו בבתים רבים ולא בכדי.

חיפוי קירות מטבח מעבר להיותו אסתטי מאד וכזה המשמש כאלמנט עיצובי לכל דבר, עוזר לשמור על ניקיון המטבח, מגן על הקיר מפני כתמים ורטיבות ותורם למראה ולאווירה כולה. ישנן לא מעט שיטות לחפות קירות מטבח. חלק מהן מתבססות על שימוש בחומרים טבעיים וחלק כוללות חומרים סינטטיים. הבריקים מהווים אלמנט מושלם לצורך חיפוי קירות מטבח ואפשר אפילו לראות אותם גם בחדרי הבית האחרים (בסלון, למשל, או בחדרי השינה). 

המטבח כבר הפך לחלק בלתי נפרד משטחי המגורים, בחלל הבית כבר לא רואים את ההפרדה בין החללים בשטחי הבית שהיו עד לפני כמה שנים הכוונה היא, להפרדה בין קיר המטבח לסלון ופינת האוכל בקיר חוצץ עם דלת מחברת.

כיום רוב הבתים מעוצבים בחלקים שמחוברים ללא קירות הפרדה כך שיושבים בסלון רואים את המטבח וכל השטח הופך לחלל אחד גדול, שמעצבים את המטבח לא ניתן להתעלם מהעיצוב הכללי והמטבח הופך לחלק בלתי ניתן להפרדה. רואים אותו והוא צריך להתחבר הן מבחינת גוונים וסגנון ליתר האלמנטים העיצובים בבית.

בבית שמעוצב בסגנון כפרי השימוש בבריקים לחיפוי קיר מטבח הוא אלמנט משלים ליצירת אווירה נעימה, מרשימה, כפרית וחמה. ניתן ליישם את חיפוי הקיר בקיר מרכזי ודומיננטי ולחזור וליישם אותו בקיר נוסף כמו קיר מטבח מעל השיש וכך ליצור חיבור בין החומרים. באותו חלל האלמנט שחוזר על עצמו וללא צורך בערבוב חומרים נוספים באותו חלל. 

בריקים למטבח

המטבח ברבות השנים הפך לחלק מרכזי בבית שרואים אותו הוא מסוגנן ומעוצב חלק חשוב בבית. כבר לא מסתירים אותו בין הקירות ודלת, אלה מפארים אותו במקום של כבוד וחלק בלתי נפרד מהבית.

בריקים למטבח בעיצוב כפרי יוצאים מהעיצוב המסורתי של קרמיקה במטבח שמאוד פרקטי אך משעמם אנמי וחסר אופי, בעזרת חיפוי הבריקים משדרגים את המראה המטבח למראה אותנטי מיוחד ומעורר חושים, ניתן להגן על הבריקים במטבח באמצעות סילר (לכה) איכותי שנספגים בבריקים ומונע מהם לספוג שמנים ולכלוך, במטבח מחופה בקיר בריקים מפירוק אי אפשר להתעלם מהיופי המדהים וניחוח אירופאי מושלם למטבח שלך.

יתרונות רבים בחיפוי אחד

בריקים לצורך חיפוי קירות מטבח מציעים לא מעט יתרונות. הבריקים משווים למטבח מראה כפרי, חמים ונעים יותר והופכים כל חלל או מרחב להרבה יותר מסוגנן ומיוחד במראה שלו. ישנם בריקים בצבעים שונים ועם מגוון של טקסטורות, מה שהופך אותם למענה ייחודי, אותו אפשר לשלב בכל בית, בכל מטבח. מעבר לכך, הבריקים הם חומר עמיד מאד.

הם מחזיקים מעמד לאורך שנים ואין צורך להחליף את חיפוי קיר המטבח, במידה ומשתמשים בהם, בתדירות גבוהה. הם יכולים להתאים לשטח קטן במטבח או לקיר גדול מאד ובולט ואפשר לשלב, לצדם, שלל אלמנטים עיצוביים נהדרים כדי ליצור מראה מסוים.

הבריקים מכוסים לרוב בחומר מיוחד, המגן עליהם מפני שמנים ולכלוך וכך הם שומרים על המראה שלהם לאורך זמן. ישנם בריקים בגוונים חמימים כהים, בריקים בגוונים בהירים ובריקים בשילוב של כמה צבעים. אם עד לאחרונה אפשר היה לראות אותם בעיקר בסלון הביתי, הרי שכיום הסיפור הוא אחר ויותר ויותר ישראלים בוחרים לשלב אותם דווקא במטבח כחיפוי הקיר. הבריקים יכולים להיות מאבנים טבעיות מסוגים שונים ולהפוך לחלק שהוא בלתי נפרד מהחלל כולו.

בחירת חיפוי קיר בריקים למטבח

רגע לפני שבוחרים את החיפוי ואת סגנון עיצוב הבריקים, כדאי לבדוק מספר אפשרויות שונות ולהשוות ביניהן. יש כיום לא מעט פתרונות והבחירה לא תמיד קלה. השוואה בין הבריקים השונים והתייחסות אל הסגנון העיצובי של המטבח כולו יעזרו בבחירה ויאפשרו לדיירי הבית ליהנות ממראה שלם, ממראה נכון והרמוני במטבח עצמו. 

בואו אלינו למפעל של אבן אל – בר  למבחר עצום של בריקים במבחר טקסטורות וצבעים ומרקמים ייחודיים במלאי זמין ועכשווי.

חיפוי קיר מטבח
דורג על ידי מיכל שוורצמן
5