חיפוי קיר חיצוני

חיפוי קירות חוץ

חיפוי קירות ובעיקר חיפוי קירות חוץ מלווים את ישראל עוד מימי הפסיפס בקדמת מבני המגורים בשנות ה - 70 וה - 80.

חיפוי קירות חוץ

בשנות ה- 90 היו אלו אבני קרמיקה קטנות מסודרות בפסיפס, שהתרחבו על כל שטח הקיר הבניין, בשנות ה - 2000 הקירות קיבלו שכבות סיד עם טקסטורות ונצבעו בגוונים חיוורים, כמו אפור או בז' וכעת במאה ה - 21, תחום חיפוי קירות חוץ עובר תמורות, מחבר עולמות ויוצר מבנים, שהם נופת עין אדריכלית. דוגמאות לשילוב חיפוי חוץ במבנים, במאמר הבא.

חיפוי קיר חיצוני אחד דומיננטי

לפעמים על מנת ליצור את הרושם הנכון, כל מה שצריך זה חיפוי קיר חיצוני אחד מרכזי ודומיננטי, רוב החירות, בוודאי יעשו לקיר החזית לדירה או לבניין אולם בחירה מעניין בחיפוי אבן חיצוני תעשה אלפי כיווני האוויר או הזווית אליה הבניין נוטה, חיפוי קיר חיצוני לכיוון מערב, בשילוב עם השתקפות השקיעה בחלונות, יוסיף לבניין הילה זוהרת ויוקרתית.

דמוי בריקים

אחד השימושים הנפוצים הנוספים, שקיימים לחיפוי קירות חוץ, הוא ביצוע הדגשות למעברים, מרפסות וקווי המתאר של הבניין, שילוב של חיפוי קיר חוץ עם אבן דמוי בריקים ובגוונים בהירים וחמים, יוצר אווירה כפרית אך יוקרתית בלב העיר. שדרוג קטן מעין זה מעלה את ערך הבניין או בית המגורים ומבדל אותו רבות, בעולם בו האדריכלות המודרנית משכפלת את עצמה.

חיפוי אבן חוץ

יצירת אחידות, יישור קו וזהות בין מבני ציבור

כאשר בית עסק מעוניין ליצור רן מקשר בין סניפיו, הנחת חיפוי אבן על קיר חיצוני של כל אחד מהמבנים שלו, מאפשרים להשיג את מטרה זו. לדוגמא: סניפי קופת חולים כללית, מחופים כולם בריקים מתועשים, כך שהקונוטציה הראשונה, שעולה, כאשר נראה הבניין מרחוק, היא זיהוי ראשוני.

אחידות בעולם אדריכלות המגורים

דוגמא נוספת, היא כאשר חברת בניה מעוניינת ליצור קו עיצובי לכל אחד ממבניה, באמצעות חיפוי קיר באבן, שמעניק מראה יוקרתי ושומר על המבנה לאורך זמן, הפרויקטים בהם הייתה מעורבת ואף יזמה, "ידברו" בשמה.

חיפוי אבן חוץ - שמירה על מראה חדיש

ביצוע חיפוי אבן חוץ באמצעות אריחי גרניט פורצלן מאפשרת שמירה על מראה חדיש של מבנים, בין אם בנייני מגורים גבוהי קומות או מבנים פרטיים (פחות רווח, שכן נוצר הרושם, שכשאר מדובר בחיפוי קיר חוץ באמצעות גרניט פורצלן, המבנה המתקבל הוא "ציבורי" יותר)

מדוע דווקא אריחי גרניט פורצלן כבשו את האדריכלות המודרנית למגורים?

אריחי גרניט פורצלן, עמידים לכל פגעי מזג האוויר, מבודדים ואף מספקים שכבת בידוד נוספת מפני נזילות, שומרים על מראם הבוהק, משתקפים היטב בשמש, אבל יותר מכל, שומרים על מראה המעודכן והמרוענן של המבנה לאורך שנים רבות.

גדרות

חיפוי קיר חיצוני לא פוסח על הגדרות, הגדר מסמנת את קו ההפרדה בין הפנים לחוץ, מאפשרת פרטיות לשוהים בשטחה, ויוצרת מתחם לשימוש אישי. חיפוי באבני צפחה, אבנים וולקניות, בריקים, בגדלים או בצורות שונות, אבן טבעית, מעניקים טקסטורה ייחודית ושומרים על גדר אסטטית ומעניינת, היא משתלבת היטב עם צמחיה, והופכת כל כניסה ליוקרתית ונעימה.