אבנים לתיחום גינה

אבנים לתיחום גינה

חלק ממרכיבי תכנון ועיצוב הגינה הם הפרדה בין שטחים פתוחים לערוגות הגינה בין אזורי הדשא לערוגות הפרחים והמסלעות.

כדי ליצור סדר בגינה ולתת לה צורה אסטטית צריך ליצור הפרדה לחצוץ בין אזורים בגינה וליצור פינות חמד. אחד האלמנטים שיתנו לנו מענה לצורך זה היא האבן הן בצורת סלעים ליצירת מראה פראי יותר והן אבנים כמו אבן טופו שמקנה מראה אסטטי טבעי ועמיד ומתאימה גם לחיפוי קירות.

אבנים לתיחום גינה

אבן טופו לתיחום גינה

אבן טופו מקורה באיטליה היא אבן וולקנית בעלת מראה מהפנט של אבן מחוררת במגוון צבעים. טופו אפור שחור הגוון הכהה ביותר, אבן טופו כהה הגוון שוקולד בהיר ו אבן טופו בהיר בגוון אפור בהיר ירוק. האבן במראה טבעי פסטורלי מעניקה יופי טבעי בגינה. לטופו מראה גס ומחוספס מכל צידיו כך שמכל צידיו רואים את יופיו.

הוא בנוי בצורה מלבנית שיוצרת גבולות בקווים אסטטיים ונקיים ומצד שני המראה הפראי של המחורר מקנים מראה טבעי ומקסים מושלם לגינה שלכם וגם לחיפוי קיר.

משחק הגוונים בין האבן טופו הטבעית ניתן לצור הבלטים באזורים מסוימים בגינה וגם תיחום כך שהתועלת בבחירת אבן הטופו לגינה מהווה בחירה נכונה ויעילה גם לתיחום וגם יופי וחן לעיצוב הגינה במראה מושלם.

מידות אבן הטופו לתיחום גינה

פרטים טכניים: מידות האבן טופו : 37/25 ס"מ עובי הלבנה 11 ס"מ, ניתן גם לחצות את בלוק הטופו לחצי כך שהגובה יהיה 12 ס"מ. ניתן להשתמש באבן גם שהיא מונחת במאוזן וגם שהיא מונחת בצורה אנכית. משקלה של האבן טופו הוא קל כ – 18 ק"ג כך שניתן לעצב את הגינה בקלות ובמהירות. אפשר לתחום איתה שטחים מרוצפים ולהניחה בגבולות הריצוף וליצור הפרדה בין הריצוף לערוגות הגינה או לתחום על ידי קיבוע לאדמה בחפירה לא עמוקה וכך ליצור חוצץ בין השטחים.

יתרונות אבן הטופו לגינה

יתרונות אבן הטופו רבים ומגוונים, העבודה עם אבן הטופו פשוטה יעילה והמהירה הן בגלל משקלה הקל והן בשל היותה מלבנית ומעוצבת. ניתן לבנות עם הטופו טרסות ובנייה של גדר טבעית לשני כיוונה ובכך לחסוך בנייה של קיר בלוקים וחיפוי באבן כי בגינה אפשר לבנות גדר באבן טבעית.

בניית קירות קטנים בגינה על ידי בניית שורה אחת ומספר שורות וכך קובעים את גובה הגדר. אפשר ליצור אלמנטים מיוחדים על ידי בניה באבן טופו של ספסלים, בניית פינות ישיבה, מנגל, מדרגות וחיפוי רצפה. 

תיחום שבילים ויצירת הפרדה הן בצורה פראית והן בצורה של קווים מקבילים, תיחום סביב עצים והבלטתם, סימון שבילי הליכה והבלטתם, תיחום כאבני שפה וחיפוי קירות, חסימת הדשא המתפשט אל מעבר לערוגות הצמחים אינו דורש חיטוי נגד מזיקים ללא תחזוקה. להפך ככל שהזמן חולף האבן משתבחת עם השנים ותורמת ליופי של הגינה.

היכן ניתן לקנות אבני טופו?

אצלנו באבן אל בר תמצאו מבחר של גווני האבן טופו אותה אנו מייבאים, אחד מהיתרונות הרבים שלנו הוא שאנו מפעל שחותך את האבן על פי בקשת הלקוח כך שניתן לקבל את מבוקשכם בדיוק לפי צורכיכם, כמו כן תוכלו לקבל גם הכוונה על קניית האבן טופו, גם חיתוכים לפי התאמה וגם רעיונות שיותאמו בדיוק עבורכם לצורך העיצוב.

אצלנו תגלו את האבן טופו על כל מעלותיה כאבן שמתמזגת ודומיננטית והטובה ביותר עבור הגינה שלכם והן משיקולי עלויות ותועלת. אבן הטופו טומנת בתוכה עולם ומלואו של יופי, מגוון אפשרויות שימוש וכמובן הייחודיות של האבן טופו. אצלנו באבן אל בר מלאי זמין ועכשווי מחכים לכם.....